Przejdź do głównej zawartości

Mały poradnik na Czas Świąt - cz. 5 Niedziela Zmartwychwstania


Niedziela Zmartwychwstania. Dzień Radości. Dzień Zwycięstwa nad śmiercią i grzechem. 
Jezus żyje!

To jest przesłanie Wielkanocnych Świąt. 

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! 

Niech to zawołanie będzie dziś naszym wzajemnym pozdrowieniem i przywitaniem. 

Wielkanocne śniadanie. 

Zgromadźcie się przy uroczystym stole, oprócz przygotowanych świątecznych potraw, postaw świecę i ją zapal. Postaw przygotowany świąteczny koszyczek. Zacznijcie wasze śniadanie od radosnej pieśni „Zwycięzca śmierci”. Niech wybrzmi radosne Alleluja.  To już jest modlitwa. 

W linku znajdziesz tekst modlitwy błogosławieństwa. Niech głowa rodziny odmówi wskazane modlitwy. Uczyńcie poranne śniadanie domową liturgią, posiłkiem na cześć Zmartwychwstałego Pana.  

Święta Zmartwychwstania przyszło nam w tym roku sprawować w szczególnych okolicznościach. Wciąż panująca izolacja, nie powinniśmy się przemieszczać, odwiedzać. A przecież TA NOWINA, że ON zmartwychwstał, nie może zostać w miejscu. 

Niech więc będzie głoszona naszymi życzeniami przekazywanymi telefonicznie, smsowo, skypowo, Facebookowo i jak tylko to możliwe. Głoś JĄ głośno i prawdziwie. 

Może w tym roku nie wysyłaj „śmiesznych króliczków, wesołych koszyczków, kolorowych pisanek”. Wyślij w świat przeżywanej choroby, która otacza prawie każdego z nas. Radosną Nowinę Chrześcijańskich Świąt. Pan Zmartwychwstał i Żyje. Dla chrześcijan z tego przesłania płynie nadzieja. Nią się dziś dzielmy. Bo tej nadziei potrzebuje świat.

Znajdź transmisję niedzielnej liturgii w nią się włącz. Przeżyj ten czas radośnie i świątecznie. 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2020.

Chrystus Zmartwychwstał.
Prawdziwie Zmartwychwstał. 

Z Błogosławieństwem
Ks. Łukasz  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

w zatroskaniu o kapłaństwo

To już mój kolejny wielki czwartek przeżywany jako ksiądz-zakonnik, kolejna Msza Krzyżma z ponowieniem kapłańskich przyrzeczeń. Dziś na kazaniu, z ust arcybiskupa Dublina padło pytanie skierowane do kapłanów o istotę powołania. O powrót do tego pierwszego momentu odpowiedzi na powołanie. Co Cię wtedy zafascynowało? Pójście za Jezusem? Służba Jemu. Głoszenie Jego nauki. A co jest dziś pytał arcybiskup. Czy jest wciąż ta fascynacja?  No właśnie czy jest? Czy dziś w kapłańskim życiu wciąż jestem wpatrzony w Tego Pasterza z zielonych pastwisk, który pokazuje jak szukać zagubionej owcy. Czy może wokół ciemny las, który przysłania Tego, który stał u początku powołania.   Pytanie z dzisiejszej homilii to pytanie kapłańskiej codzienności…  Za papieżem Franciszkiem powtarzam prośbę… módlcie się za mnie… Módlcie się za kapłanów… Niech uczestnictwo w Liturgii Wieczerzy Pańskiej, będzie dziękczynieniem Bogu za te dwa sakramenty Jego miłości i Jego obecności wś

niespodziewane rekolekcje ...

najpierw była niespodziewana informacja ... Tomek dostał wylewu... jest w szpitalu w Ammanie, módlmy się  szok, niedowierzanie ... niespełna 35 lat i wylew... przecież chyba był zdrowy potem przychodziły już kolejne informacje, wskazujące na pogarszający się stan zdrowia rodzące się pytania... co dalej, co będzie... czy rzeczywiście spotkamy się na pogrzebie... Dziś już wiemy, że spotkaliśmy się po raz ostani w kościele w Czechowicach, by wspólnie przejść ostatnią  ziemską drogę.   Tomka umieranie trwało tydzień... Tydzień wielkiej modlitewnej solidarności świata, w którym on odcisnął znak swojej obecności.  Tydzień refleksji czy jestem gotów na to, by spotkać się z Panem Życia, który potrafi zawołać w dość nieoczekiwanym miejscu i momencie życia.  Pogrzeb, który z jednej strony jest pożegnaniem, ale w naszym "zakonnym wydaniu" jest też celebracją daru życia. Dziękczynieniem Bogu za dar człowieka we wspólnocie. Tak żegnaliśmy Tomka w gronie braci, którz

5 lat temu

Niedziela Bożego Miłosierdzia... 30 marca 2008 roku Siedmiu kleryków Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej przygotowuje się do złożenia profesji wieczystej.  Po zimowej Wielkanocy we Władysławowie i zimowych rekolekcjach wróciliśmy do Domu Głównego w Poznaniu. Tam podczas uroczystej liturgii Niedzieli Miłosierdzia padały te słowa: "W Imię Trójcy Przenajświętszej.... składam w tymże Towarzystwie dozgonny ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa... przy pomocy łaski Bożej i pod opieką Matki Najświętszej żyć będę duchem tego Towarzystwa ... "  Złożony podpis, akt profesji na ołtarzu, z rąk przełożonego profesyjny krzyż ...  Zakonne życie w pełni...  Minęło już (albo dopiero) 5 lat.  5 Bożych lat... ile doświadczyłem, ile otrzymałem w tak niedługim przecież czasie wie sam Pan Bóg tylko...  Dziś pierwszy sms z życzeniami i zapewnieniem o modlitwie przyszedł od rodziców,  zawsze ten krok do przodu, nawet wtedy gdy dzieli nas odległość