Przejdź do głównej zawartości

Mały poradnik na Czas Świąt - cz. 5 Niedziela Zmartwychwstania


Niedziela Zmartwychwstania. Dzień Radości. Dzień Zwycięstwa nad śmiercią i grzechem. 
Jezus żyje!

To jest przesłanie Wielkanocnych Świąt. 

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! 

Niech to zawołanie będzie dziś naszym wzajemnym pozdrowieniem i przywitaniem. 

Wielkanocne śniadanie. 

Zgromadźcie się przy uroczystym stole, oprócz przygotowanych świątecznych potraw, postaw świecę i ją zapal. Postaw przygotowany świąteczny koszyczek. Zacznijcie wasze śniadanie od radosnej pieśni „Zwycięzca śmierci”. Niech wybrzmi radosne Alleluja.  To już jest modlitwa. 

W linku znajdziesz tekst modlitwy błogosławieństwa. Niech głowa rodziny odmówi wskazane modlitwy. Uczyńcie poranne śniadanie domową liturgią, posiłkiem na cześć Zmartwychwstałego Pana.  

Święta Zmartwychwstania przyszło nam w tym roku sprawować w szczególnych okolicznościach. Wciąż panująca izolacja, nie powinniśmy się przemieszczać, odwiedzać. A przecież TA NOWINA, że ON zmartwychwstał, nie może zostać w miejscu. 

Niech więc będzie głoszona naszymi życzeniami przekazywanymi telefonicznie, smsowo, skypowo, Facebookowo i jak tylko to możliwe. Głoś JĄ głośno i prawdziwie. 

Może w tym roku nie wysyłaj „śmiesznych króliczków, wesołych koszyczków, kolorowych pisanek”. Wyślij w świat przeżywanej choroby, która otacza prawie każdego z nas. Radosną Nowinę Chrześcijańskich Świąt. Pan Zmartwychwstał i Żyje. Dla chrześcijan z tego przesłania płynie nadzieja. Nią się dziś dzielmy. Bo tej nadziei potrzebuje świat.

Znajdź transmisję niedzielnej liturgii w nią się włącz. Przeżyj ten czas radośnie i świątecznie. 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2020.

Chrystus Zmartwychwstał.
Prawdziwie Zmartwychwstał. 

Z Błogosławieństwem
Ks. Łukasz  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mały poradnik na Czas Świąt - cz. 1 Niedziela Palmowa

Wielki Tydzień - jak go przeżyć?  Aby rzeczywiście stał się Wielki a nadchodzące dni Triduum Sacrum stały się święte. Kilka praktycznych rad jak celebrować Święta Wielkiej Nocy.  Niedziela Palmowa   Za tydzień (5.04) Niedziela Palmowa. Kolorowe palmy i  procesje towarzyszyły religijnemu przeżywaniu tego dnia. Niedziela Palmowa wskazuje liturgicznie na dwa wydarzenia z życia Jezusa: - Uroczysty wjazd do Jerozolimy – stąd nasze palmy. - Oraz Mękę Pańską, dlatego  wsłuchujemy się w jej opis podawany nam według w Ewangelii.  Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej) wprowadza nas w misterium Wielkiego Tygodnia. Co więc robić?  Przygotowywałeś palmę? To nie rezygnuj z tego. Zrób i tym razem, pomimo że nie pójdziesz z nią do kościoła. Przeżyj liturgię z palmą w ręku. Jeśli możesz włącz transmisję ze Mszy Świętej i tak skorzystaj.  W chwili wolnego (a tych chwil mamy więcej niż dotychczas) sięgnij po opis Pasji, w tym roku z Ewangelii św. Mateusza (Mt 26,14-27-66  Op

Mały poradnik na Czas Świąt - cz. 2 Wielki Czwartek

Wielki Czwartek  - Czas do południa  Poranek Wielkiego Czwartku to czas kiedy kapłani gromadzili się wokół biskupów diecezjalnych  na uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w Katedrach. Błogosławiono i konsekrowano oleje używane do sprawowania sakramentów, a kapłani pod przewodnictwem biskupa odnawiali swoje przyrzeczenia kapłańskie. W tym roku tego nie będzie. Biskupi w zaciszu katedr pobłogosławią oleje byśmy mogli sprawować sakramenty jak już ustaną obostrzenia.   Kapłani nie mogą spotkać się w gronie braci i wspólnie modlić się przy biskupie.     Pamiętaj tego poranka o kapłanach i biskupach, którzy także w tym trudnym czasie zmagają się z trudnościami obostrzeń i niemożliwością dotarcia do wiernych tak jakbyśmy tego chcieli.  Pomyśl też tego dnia o swojej parafii i o jej potrzebach. Może warto zapytać proboszcza jak wspomóc parafię, wszak normalna droga utrzymywania parafii, a co za tym idzie i księży, z niedzielnej tacy jest zawieszona.  Triduum Sacrum  Wie

Mały poradnik na Czas Świąt - cz. 3 Wielki Piątek

  Triduum Sacrum  Wielki Piątek – cały dzień  Dzień Męki i śmierci naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.  To powinien być dzień ciszy. Spójrz na swój harmonogram dnia i pomyśl tylko o tym co konieczne. Obowiązki zawodowe, domowe. To co niekonieczne zastaw na po świętach.  Postaw w centrum tego dnia krzyż i w prz enośni i dosłownie. Postaw go w centralnym miejscu. Ustal sobie lub z domownikami godzinę waszej wspólnej celebracji. (np. 15.00) Możecie rozpocząć od Drogi Krzyżowej odczytując rozważania lub samemu układając spontanicznie modlitwy przy każdej stacji.  Odczytaj opis męki Jezusa według Ewangelii św. Jana ( Link ). Zrób to podobnie jak w Niedzielę Palmową, jeśli jest was więcej, możecie odczytać ją z podziałem na role.  Wyłącz TV, Radio, Netflixy, Spotify i inne internety dla rozrywki. Jeden dzień bez wiadomości z Facebook czy Twittera wyjdzie każdemu z nas na dobre. Niech w tym dniu nawet media przysłużą się skupieniu i modlitwie. Użyj ich tyl