niedzielna Wigilia

Co kilka/kilkanaście lat zdarza się, że 4 niedziela adwentu wypada 24 grudnia, czyli wigilia świąt Bożego Narodzenia wypada w niedzielę. Wiele pytań pojawia się w internetowej rzeczywistości, czy i ile raz w niedzielę iść do kościoła, jak to z tym postem. Jest czy nie? Ale nie o tym w tym wpisie. 


Niedzielna Wigilia czy wigilia w niedzielę skraca nam czas adwentu o dobrych kilka dni. Z 4 tygodnia adwentu zostaje nam tylko kilka godzin. Warto się pokusić o refleksję jak minął ten czas? 
Czy cokolwiek się zmieniło? Czy moje postanowienia z początku tego czasu udało się zrealizować? Co przyniósł mijający właśnie Adwent.

Jutro liturgia Kościoła przedstawia nam w Ewangelii znany opis Zwiastowania. To co wydarzyło się 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. 
Młoda dziewczyna, Anioł, Objawienie, Dobra Nowina o Zbawieniu człowieka. Wsłuchując się w jutro w orędzie Ewangelii stoimy już niejako jedną nogą w betlejemskim żłóbku, u progu świąt. 

Jak jest twoja odpowiedź na Boże wezwanie. Czy jesteś gotów powiedzieć mu TAK, jak Maryja. Cudowności objawień skończyły się w momencie wyrażenia zgody, potem była już tylko zimna betlejemska szopa, ale dzięki temu. Otrzymaliśmy zbawienie. 

Przeżywając ostatnią niedzielę tegorocznego Adwentu, w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia pomyśl nad swoją odpowiedzią Bogu. 


Marana Tha!
Przyjdź Panie Jezu


Komentarze