Newsy i informacje - II niedziela Adwentu


Od czasu do czasu zdarza mi się być na lotniskach. 
Jedne są większe inne mniejsze, lepsze i gorsze z perspektywy użytkownika, ale wszystkie łączy jedna wspólna cecha; Dość duże tablice wyświetlające informacje o lotach. Przyloty, odloty, godziny, miejsca nadania bagażu, bramki itp. Pod tablicami stojący ludzie, przypatrujący się zmianom na tablicy, wyświetlającym się numerkom. I nagle jest... moje info, mój news, coś co każe mi ruszyć z pod tablicy i udać się konkretne miejsce. 
Ale gdy już ów człowiek znajdzie się w samolocie, ów tak ważny news, który przed chwilą jeszcze był priorytetem staje się nieważny, nieistotny, przepadł, popadł w zapomnienie. Lądując na lotnisku docelowym nikt nie pyta do której bramki musiałeś podejść. Newsy i informacje. 

W drugą II niedzielę Adwentu w kościołach rozbrzmiewa początek Ewangelii św. Marka, która zaczyna się takim zadniem: "Początek Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, Syny Bożym". 

Początek Nowego NEWSu. Najważniejszego w historii świata. Syn Boży staje się człowiekiem, przynosi orędzie miłości Boga względem człowieka, bezgranicznej miłości. 

Jak traktuję tego newsa, czy z czasem nie staje się on dla mnie jak z numerem lotniskowej bramki, czy nie zobojętniałem na niego. 

Czas adwentu jest dobrą okazją by przyjrzeć się informacjom i newsom mojej codzienności. Które na mnie mają wpływ, a które już mi zobojętniały i gdzie w tym gąszczu informacji jest ten najważniejszy, DOBRA NOWINA.

Nie pozwól mu zaginąć, pozwól by przemieniał Twoją codzienność. 

Pan Jest blisko
Marana Tha! 
Komentarze