Ad hoc o dzisiejszym wydarzeniu w Łagiewnikach

Teraz będzie ironicznie... 
A w związku z jutrzejszą Uroczystością trochę poważniejszy wpis później 

Dziś w Łagiewnikach uroczysta Msza Święta i Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa z Pana i Króla (zainteresowanych odsyłam na stronę episkopatu).

Internet drży, facebooki, twittery wieszczą koniec demokracji. Dziś episkopat przy współudziale władz państwowych zrobił zamach na demokrację. Od dziś w Polsce zmienił się ustrój, z demokracji na monarchię. NIe wiem czy czas na powołanie kolejnych komitetów obrony dawnego ustroju. Zacząć się lękać policji religijnej na ulicach od dzisiejszego popołudnia. No bo przecież ... Episkopat ponoć ogłosił Jezusa Królem Polski.

Kiedy na maturze z języka polskiego pojawiło się sprawdzanie rozumienia tekstu zawsze się zastanawiałem po co? Kiedy jednak widzę medialny szum dotyczący dzisiejszego wydarzenia utwierdzam się w tym przekonaniu, że to było dobre posunięcie. Czytać ze zrozumieniem, w swoim własnym języku może okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia. 

Ku uspokojeniu roztargnionych serc, że od dziś żyjemy w Królestwie, chciałbym tylko powiedzieć, że ten akt jest tylko i wyłącznie religijny, jest dobrowolny, podejmowany przez wierzących w wolności serca i umysłu. 
Żeby nie było, że uczepiłem się tylko strony zalęknionej, to kilka słów dla nas wierzących, dla których dzisiejsze wydarzenie ma znaczenie. Oby, nie było tylko kolejną naszą narodową pielgrzymką spowitą tłumami wokół sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach. Oby, nie było wydarzeniem jednorazowym, które nic nie wniesie do codziennego życia wiary. Głoszenie Królestwa Chrystusowego do nie polityczne dekrety, ustawy i obecność polityków na mszy... ale to moje i twoje codzienne życie. To życie prawe, to życie w którym pomimo, grzechów i słabości idziesz dalej ku Bogu. Takiego królestwa potrzebujemy. 
Tylko prawdziwie chrześcijańskim życiem przekonasz dziś tych, którzy tego co dzieje się w Łagiewnikach, jakoś dziwnie się boją.

Viva Christo Rey! to dziś okrzyk chrześcijanina. Niech żyje Chrystus Król w moim i Twoim życiu, nie tylko na transparentach i czerwonych płaszczach.Rzadko kiedy daję się ponieść emocjom w internetach, ale tym razem zrobiłem sobie lekki wyjątek. 
Dobrego popołudnia

Komentarze