35 lat temu ....

... człowiek w białej szacie, na palcu św. Piotra wołał by otworzyć drzwi Chrystusowi.... 

Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin kultury, cywilizacji, rozwoju. Nie lękajcie się! Chrystus wie, "co jest w człowieku". Tylko On to wie!

Dzisiaj tak często człowiek nie wie, co nosi w sobie, w głębi swojej duszy, swego serca. Tak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Tak często opanowuje go zwątpienie, które przechodzi w rozpacz. Pozwólcie zatem - proszę was, błagam was z pokorą i ufnością - pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka. Tylko On ma słowa życia, tak, życia wiecznego.

To fragment kazania, które wygłosił rozpoczynając swoją posługę Piotra, później tylko rozwijał, ukazywał jak żyć, by drzwi codzienności były otwarte dla Chrystusa. 
Kościół św. Audoen'a w Dublinie
Dziś ma swoje miejsce w kalendarzu liturgicznym. Błogosławiony Kościoła. Wielu przy Jego obrazach zapala świeczkę, przystaje przy jego pomnikach. Ale ilu z nas wciąż przymyka drzwi...  i nie pozwala Bogu wejść do końca. 

Kim on tak naprawdę dla mnie jest...? Nauczycielem wiary czy tylko żywym wspomnieniem do którego się przyznaję bo też jestem Polakiem. 
Niech ten 22 października będzie okazją do tego by sięgnąć choć po jedno zdanie z jego nauczania i nim żyć, a możemy być pewni, że będziemy blisko ewangelii.


Komentarze