Adwentowa lektura...

Adwent trwa już w dobre. Wiele pobożnych i dobrych rzeczy się dzieje.
Finał Szlachetnej Paczki, zbiórki żywności i wiele innych społecznych przedsięwzięć. 
Na portalach, mniej lub bardziej katolickich, trwają rekolekcje lub pojawiają się adwentowe rozważania. Każdy, jeśli tylko chce, znajdzie coś dla siebie. 

W tym całym zgiełku przygotowań, póki jeszcze nie wieszamy na choince, kolorowych lampek i łańcuchów, i nie wpadliśmy w wir kupowania prezentów, chciałby podrzucić adwentową lekturę. 

Mała książka, czy nawet książeczka, jak mówi on niej sam Autor, może stać się dobrym adwentowym przygotowaniem. 


"Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo" - najnowsza pozycja papieża Benedykta XVI. Sam Papież nazwał ją "przedpokojem" dwóch poprzednich tomów. 

Czyż nie jest to adwentowe określenie? 


Przedpokój to ciekawe miejsce w domu. Niby już jestem ale tak nie do końca. Jeszcze czekam, jeszcze nie nastąpiło to co najważniejsze. Taka właśnie jest ta książka. W ciekawy sposób prowadzi do spotkania z przychodzącym Jezusem.


Szukając odpowiedzi na ważne pytania w tekstach "Ewangelii Dzieciństwa" u św. Łukasza i św. Mateusza, papież prowadzi nas do spotkania.

Benedykt XVI, Joseph Ratzigner - wielki teolog - dokonuje analizy historycznej i teologicznej najważniejszego wydarzenia w historii ludzkości, przyjścia Zbawiciela na świat. 

Wydarzenie, które dziś, z jednej strony staje się motorem współczesnej gospodarki i przedświątecznej komercji, zaś z drugiej, według quasi-poprawności politycznej jest pozbawiane całej swej istoty. Religijnego i Bożego odniesienia. 

Adwent to czas oczekiwania i przygotowywania się na spotkanie. Niech nie zabraknie nam także tego intelektualnego przygotowania. Bym wiedział na Kogo czekam. Bym innym umiał pokazać wartość tego Spotkania. 

"Ta mała książka może dopomóc wielu osobom na ich drodze do Jezusa i z Jezusem." 
Benedykt XVI

Komentarze