2012 - Rok Wiary - 2013
11 października rozpocznie się, trwające ponad 12 miesięcy, ważne wydarzenie w życiu Kościoła. Papież Benedykt XVI wzywa i zaprasza do przeżywania Roku Wiary. Do wchodzenia wgłąb, poszukiwania, umacniania swojej świadomości człowieka wierzącego.
Nadchodzącym miesiącom będzie towarzyszyło wiele inicjatyw, tych ogólnokościelnych, ogólnonarodowych, regionalnych, diecezjalnych, parafialnych. Uroczyste otwarcia, piękne słowa, doniosłe celebracje. To wszytko jest ważne i potrzebne ale nie będzie nic warte jeśli każdy z nas nie zapyta sam siebie o własną WIARĘ. 

O miłość do Boga i Kościoła, która do wiary nakłania.

Ten Rok Wiary to czas na pogłębienie wiary. To czas na sięgnięcie do Katechizmu Kościoła, bym wiedział jak wierzyć, bym umiał być apologetą, obrońcą wiary w XXI wieku, bym nie pozwolił jej zepchnąć w kąt poprawności politycznej jako sprawy tylko i wyłącznie osobistej.  

Papież proponuje nam ważny czas, skorzystaj z szansy, zachęć innych, znajdź miejsce dla Ciebie najbardziej dogodne, weź udział w tym co będzie się działo, pozwól ubogacić swego ducha, swój umysł, umocnij wiarę. Niech Kościół - Wspólnota Wiary - żyje nowym Tchnienie Ducha, którego będzie udzielał nam Bóg.

"Porta Fidei" są dla nas zawsze otwarte. 
Nie lękaj się w nie wejść, przekrocz, wejdź głębiej i wyjdź innym. Komentarze

  1. Rocznica Soboru swoją drogą, ale bardzo dobrze, ze teraz pojawia się i Piotr Skargą i Rok Wiary. Właśnie teraz musimy bronić naszej wiary, teraz gdy Kościół jest pod ostrzałem, pod nadzorem i gdy tylko "rozwiąże się sznurowadło i potknie się o nie" jest mu - nam bo przecież my jesteśmy Kościołem - wypominane. Po raz kolejny trafne, proste, ale i mocne słowa, może sie nimi zainspiruję :) Warto się czasem zastanowić jaka idea przyświeca mi w obronie Kościoła, bo można też bardzo łatwo przy tym zatracić Boga, a wtedy nie zostaje już nic. Szczęść Boże.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz